šifra mistra leonarda

Příběh

Když je Harvardský profesor symbologie Robert Langdon (Tom Hanks) služebně v Paříži, pozdě v noci jej překvapí naléhavý telefonický hovor: starší správce uměleckých sbírek Louvru byl přímo uvnitř muzea zavražděn.

Blízko jeho těla policie objevila záhadnou šifru. Langdon, který je vyzván k vyřešení tajemné záhady, je ohromen, když objeví řadu vodítek ukrytých v nejslavnějších dílech Leonarda Da Vinci. Vodítka, které brilantní malíř před mnoha lety důmyslně skryl, úzce souvisí s téměř rituální vraždou správce Suaniera.

Langdon spojí své síly s nadanou francouzskou kryptoložkou Sophií Neveu (Andrey Tautou) a dozvídá se, že poslední kurátor Louvru byl jejím dědečkem. A především byl členem tajného společenství Převorství sionské, které již léta stráží obrovské tajemství.

V dech beroucí honičce po Paříži, Londýně i mimo ně měří Langdon a Neveu své síly nejen s policií, nýbrž i se záhadným cizincem k mnišské kutně. Ten pracuje pro Opus Dei - tajnou Vatikánem schválenou katolickou organizaci, o které se dlouho spekuluje, že se zmocnila tajemství převorství.

Pokud se Langdonovi a Neveu nepodaří včas rozluštit záhadnou šifru, tajemství převorství - a senzační historická pravda budou navždy ztraceny.

Nový příspěvek

davinci1.jpg

Nový příspěvek

davinci3.jpg

Nový příspěvek

davinci7.jpg

Nový příspěvek

000009747.jpg

Nový příspěvek

2771865.jpg

Nový příspěvek

2771866.jpg